Budapešť oznámila pripravenosť uskutočniť krymský scenár.

Hungarian Prime Minister Viktor Orban gi

Budapešť vyjadrila nevyhnutnosť autonómie a dvojitého občianstva pre Maďarov žijúcich v susedných krajinách, hlavne na Ukrajine. Pritom MZV Maďarska predtým vyjadrilo podporu teritoriálnej celistvosti a suverenity Ukrajiny.

Predseda vlády Maďarska Viktor Orbán požaduje autonómiu a dvojité občianstvo pre Maďarov, žijúcich na teritóriu Ukrajiny.

“Na maďarskú otázku sa pozeráme ako na európsku otázku. Maďari, ktorí žijú v Karpatskom regióne, majú právo na dvojité občianstvo, na národné spoločenstvo a na autonómiu”, vyhlásil v utorok Orbán počas vystúpenia v parlamente.

“Pozícia 200 tisíc etnických Maďarov, žijúcich na Ukrajine, pridáva tejto otázke osobitnú ostrosť. Maďarská menšina musí dostať dvojité občianstvo, všetky práva národného spoločenstva. Taktiež musí dostať možnosť samosprávy. To sú naše jasné očakávania od novej Ukrajiny, ktorá teraz vzniká”, uviedol premiér.

Podľa rôznych údajov žije dnes na Ukrajine 160-200 tisíc Maďarov.

27.marca sa okolo úradu diplomacie Maďarska zhromaždilo okolo 300 ľudí s plagátmi “Sebaurčenie Zakarpatsku!”, “Maďarsko žiada vrátiť Zakarpatsko!”,”Dajte nám právo na sebaurčenie, Krym Rusku, Zakarpatsko Maďarsku!”. Účastníci akcie odovzdali na MZV Maďarska petíciu “Za Zakarpatsko”, požadujúc pri tom, aby Maďarsko uznalo výsledky referenda na Kryme.

“V týchto dňoch, kedy si pripomíname Maďarskú revolúciu r.1848, vnútorná jednota a pripravenosť brániť záujmy Maďarov, všade  kde žijú, sú veľmi dôležité. No práve túto pripravenosť nedáva najavo súčasná vláda, ktorá je agentom EÚ, čím predáva suverenitu národa”, tlmočili miestne masmédiá slová jedného z účastníkov akcie, pastora Fedeusa Lóránta. “Tak ako otázka statusu Kryma je vnútornou záležitosťou Ruskej Federácie, tak aj otázka Zakarpatska je vnútornou vecou Maďarska”.

“Maďarsko neraz vyjadrilo podporu teritoriálnej celistvosti a suverenity Ukrajiny a nepovažuje “potemkinovské” referendum za akt vyjadrenia práva národa na sebaurčenie, neuzná jeho výsledky a legitimitu pripojenia Krymu k Rusku”, vyjadrovalo vtedy svoju pozíciu MZV Maďarska.

Pritom Orbán dlhšiu dobu nijako nekomentoval ukrajinskú krízu. 3.marca ale premiér lakonicky poznamenal, že Maďarsko nie je súčasťou tohoto konfliktu.

Koncom marca MZV Maďarska rázne odsúdilo požiadavky demonštrantov o osamostatnenie Zakarpatska.

Začiatkom apríla v rozhovore pre ekonomické vydanie Világgazdaság, Orbán vyhlásil, že vystupuje kategoricky proti zavedeniu ekonomických sankcií proti Rusku. Tieto opatrenia sú v rozpore s ekonomickými záujmami Maďarska a Európskej Únie, vyjadril sa vtedy líder pravého stredu. Ako uviedol maďarský premiér, široká spolupráca s Moskvou dáva Maďarsku šancu vyjsť z ekonomickej krízy.

Podľa vedúceho Ústavu európskej bezpečnosti, Dmitrija Danilova, maďarský premiér využíva tému krízy. Kríza v rétorickej a politickej úrovni mu umožňuje vytýčiť určité body – burcovanie národného cítenia skvele konsoliduje spoločnosť. Dodáva, že to nie je know-how Budapešti, aj Rusko v posledných mesiacoch celkom dobre využíva tohto faktora: “. Politika konsolidáciu ruského sveta prináša svoje politické ovocie”.  Zároveň, dodáva Danilov, sú v Európe k podobným výrokom veľmi opatrní.

Zatiaľ v Európe niet politikov, ktorí chcú využiť národnostnú problematiku na prekresľovanie hraníc.

Medzitým posledné vyjadrenia maďarského premiéra vo vzťahu k autonómii pre zakarpatských maďarov, vytvárajú potencionálnu možnosť separatizmu aj v iných regiónoch v zväzku zatiaľ jednotnej Ukrajiny. O svoje práva na teritórium západnej Ukrajiny môže prejaviť záujem aj Poľsko, tak ako kedysi bola jeho súčasťou.

S ponukou k vláde Maďarska a Poľska zabrať teritórium Zakarpatia a Západnej Ukrajiny, vystúpil aj líder LDPR Vladimír Žirinovskyj,  v najťažšom čase ukrajinskej krízy

Vtedy boli jeho slová s nevôľou odmietnuté. V liste LDPR bolo spomenuté aj Rumunsko. Tento štát kedysi viedol spor s Ukrajinou kvôli ostrovu Zmeinyj, kde boli sústredené zásoby ropy a plynu. Na medzinárodnom súde v Haagu sa spor podarilo vyriešiť – Ukrajina mala potvrdené svoje disponovanie ostrovom.

Na rozdiel od maďarského premiéra, rumunskí predstavitelia sa zatiaľ neprejavili, no aj u rumunov je potenciálna možnosť žiadať autonómiu pre potomkov rumunských občanov, žijúcich na teritóriu Severnej Bukoviny, patriacej kedysi Rumunsku. O to viac, že podľa údajov ukrajinských masmédií, vyše 100 tisíc miestnych obyvateľov už má rumunské pasy. Zaujímavé je, že želanie vrátiť  Západnú Bukovinu do zostavy Rumunska, vyjadrili už aj skôr. Minister zahraničných vecí ZSSR Konštantín Katušev pokojne porozprával, že excentrický rumunský zlodej Nikolae Čaušesku vyťahoval túto otázku na rozhovoroch so sovietskymi predstaviteľmi. Tí tvrdo odmietli podobné snahy, motivovaní tým, že výsledky 2.svetovej vojny nebudú prehodnocované.

Aj keď rumunský prezident Trajan Bessesku si aj dovolil predtým vystúpiť s národnostnými požiadavkami, dnes v Rumunsku stíchli, nakoľko pochopili riziko takýchto nárokov, zdôrazňuje Danilov. Ukrajinská kríza a Krym nie je začiatkom reťazca národných sebaurčení a prekresľovaní hraníc, uzatvára expert. Sú snahy o rozmiestnenie vlajočiek, aby sa zabránilo porušovaniu práv príslušníkov národnostných menšín a zdržania sa extrémov, ktoré umožňujú vyostriť národnostnú otázku.

 

zdroj: gazeta.ru

preklad: vaseforum.sk

Konstantin-Sivkov-o-faktorakh-destabiliziruyushchikh-Severnyy-Kavkaz-Сивков-главнаяPredkladám čitateľom rozhovor s viceprezidentom Akadémie geopolitických problémov, Konstantinom Sivkovom.

Neofašistická junta vyslovila “posledné varovanie” povstalcom juhovýchodu. “Vzdajte sa, alebo budete zničení”. O tomto informoval v utorok tlačový hovorca Vladislav Seleznev. Podľa jeho slov, ak obyvatelia Donbasu, trvajúci na nezávislosti DNR (Doneckej Ľudovej Republiky), nekapitulujú, budú regiónu zasadené údery s použitím vysokopresných špeciálnych zbraní. Koľko ešte môže odolávať juhovýchod a prečo mlčí Putin, porozprával v rozhovore pre Накануне.RU viceprezident Akadémie geopolitických problémov, Konstantin Sivkov.

Otázka : Ako vidíte další vývoj udalostí na juhovýchode Ukrajiny?

Konstantin Sivkov: Porošenko je prezident – katastrofa. Bude musieť vziať na seba všetky hriechy, spojené s asociačným procesom Ukrajiny s EÚ, ťažké hriechy spojené s totálnym zbedačením, zničením obyvateľstva a okupáciou ekonomiky Ukrajiny západnými štátmi. V týchto podmienkach zachovanie jadra juhovýchodu, pri aktívne pôsobiacom ozbrojenom odpore proti Porošenkovi znamená, že k asociácii nedôjde. Keď sa začnú Porošenkove zmeny a reformy spojené s asociačným procesom s EÚ, národ sa zdvihne a pripojí sa k juhovýchodu Ukrajiny. Povstane nielen juhovýchod, ale celá Ukrajina a na stranu národa môže prejsť aj armáda. Sám Porošenko toto nechápe, lebo je tupý a nenásytný oligarcha-zlodej a očakávať od neho geopolitické prognózy nestojí za to. Pochopili to ale americkí “chlebodarcovia”. Preto aby zlikvidovali tento odpor, budú robiť všetko pre to, aby to dosiahli. Putinov tím tiež veľmi dobre chápe, že ak bude odovzdaný juhovýchod Ukrajiny a NATO sa priblíži k našim hraniciam, juhovýchod vystupujúci za Rusko, sa bude cítiť predaným ruskými predstaviteľmi. Pričom to tak bude vnímané nielen na Ukrajine, ale aj v Rusku. V týchto podmienkach bude zatrpknuté ukrajinské obyvateľstvo naladené protirusky. Toto bude taktiež výhodné pre USA. Takže scenár západu je taký, že všetkými prostriedkami blokovať podporu juhovýchodu Ruskom a na druhej strane dobiť juhovýchod.

V prípade, že juhovýchod bude dostatočne podporovaný Ruskom – diplomaticky, podporou ozbrojených síl, nie priamo zavedením vojsk, ale dodávkami zbraní a vysielaním dobrovoľníkov na princípe “zdvorilých ľudí”, vtedy juhovýchod odolá. Bude uznaný, bude predstavovať jadro, na ktoré sa v budúcnosti bude orientovať celý zvyšok Ukrajiny. Na konci júna a začiatkom júla sa stane jasným, že žiť sa na Ukrajine nedá, sociálny výbuch, ktorý v týchto podmienkach zachváti Ukrajinu, pripojí nie len dve republiky, no aj všetky ostatné. Až do Kyjeva. O to viac, že výbuch spôsobí Timošenková, ktorá už prejavila svoje prezidentské ambície. Napriek tomu, že v súčasnosti nevystupuje aktívne proti Porošenkovi, nie je to preto, že získala málo hlasov vo voľbách – môže ľahko neuznať tieto nelegitímne voľby, no pochopila že brať na seba hriech asociácie s EÚ, nie je určené pre ňu. Nech sa s tým zaoberá Porošenko. Veď oni chceli aby Janukovič urobil to isté, no Janukovič mal dosť rozumu sa od toho dištancovať, Porošenko ho ale nemá. Zlodej je zlodej…

635363729843584373_timosenko_porosenko

Ak Putinov tím nezabezpečí prežitie juhovýchodu, možno skonštatovať s vysokou pravdepodobnosťou, že do konca roka v krajine prebehnú vážne sociálne otrasy, ktoré koniec-koncov dospejú do sociálneho výbuchu a protiruským skutkom. Ozbrojenou cestou proti Rusku tak, ako proti Juhoslávii, nezáleží že má jadrový potenciál, spôsobiť explóziu v krajine je ľahké, predpokladov na zorganizovanie sociálneho výbuchu je viac ako dosť. Pod heslom “preč s oligarchami” národ príde na námestie s radosťou.

Otázka: S čím súvisí teda váhanie Putina, ako sa vyjadrujú niektorí pozorovatelia v danej situácii?

Konstantin Sivkov: Predpokladám, že na Vladimíra Vladimiroviča vplývajú tri faktory. Prvý faktor – strach z prudkého zvýšenia sankcií západu, čo môže viesť ku komplikáciám v ekonomike. Druhým problémom je, že v Rusku možu byť zorganizované sociálne nepokoje, ekonomický chaos na pozadí sankcií a on ešte nie je pripravený im čeliť. A tretím faktorom je, že v zahraničí sa nachádza veľké množstvo majetku a príbuzných našich oligarchov a našich vodcov. Tieto tri faktory zdržiavajú Putina od prijatia radikálnych rozhodnutí. Iné príčiny, ktoré by bránili pomoci juhovýchodu, nevidím. Zároveň môžem povedať, súdiac podľa intenzity bojov a druho zbraní, ktoré vidieť u povstalcov, dodávky zbraní z Ruska prichádzajú. Okrem toho tam posielajú dobrovoľníkov, ktorí vedú ozbrojený boj, pričom veľmi efektívne a úlohou vlády je, aby zásahy Ruska neboli viditeľné. V takej situácii je potrebné udržať juhovýchod a nenechať ho padnúť do momentu, kým sa nezačne celoukrajinské povstanie, ktoré juhovýchod povedie. Uznať teraz juhovýchod, ako samostatné Novorusko, nedajbože pripojiť k Rusku ako Krym, by zmarilo líderstvo tejto časti Ukrajiny v povstaní.

Otázka: No ale Porošenko už dal najavo vymazať juhovýchod z povrchu zeme a obete budú len rásť…

Konstantin Sivkov: Porošenko toho už narozprával, aj Avakov povedal, no myslím si, že ak Porošenko naozaj použije ťažkú artilériu a reaktívne systémy s kolosálnymi obeťami z radov civilného obyvateľstva, vtedy si myslím, že Rusko už skutočne môže vojsť s armádou na juhovýchod Ukrajiny.

Otázka: Takzvaný prezident hrozil riešiť aj Krym. Nezdá sa vám, že Novorusko je pre neho len cesta ku Krymu?

Konstantin Sivkov: Vstúpiť na Krym, bez toho aby ste mali v tyle Novorusko, je nemožné. A s čím vstúpi Porošenko na Krym? Ak to bude chcieť urobiť, do hry vstúpia všetky ozbrojené sily Ruska. Čo zostane z Porošenka a jeho žoldnierov? Nič, ani stopa nezostane.V r.2008 sme veľmi pekne ukázali, čo je ruská armáda a to aj v podmienkach celkovej zrady zo strany vedenia ozbrojených síl – Serďukova, Makarova a ostatných.

Otázka: Koľko si myslíte že ešte vydrží juhovýchod?

Konstantin Sivkov: V takom napätí ako dnes, Porošenko juhovýchod poraziť nemôže. Mobilizovaní vojaci nebudú bojovať, vzdajú sa a Porošenkovi zostanú len Kolomojského žoldnieri američania a Pravý sektor. Ak budú ich straty také ako boli dnes, bude ešte pár takých bojov a to je všetko. Preto otázka sa upriamuje na to, či sa im podarí získať jednoduché obyvateľstvo Ukrajiny a radových vojakov do radov povstalcov. Zatiaľ kým povstalci udržujú dobré vzťahy s vojakmi, kŕmia ich (od začiatku mesiaca ich nikto nenakŕmil), niet nepriateľstva. Aktívne pôsobenie je spojené s prácou snajperov a letectva, proti ktorým niet opozície. Dajte povstalcom kalitný systém PVO (protivzdušná obrana) a problém bude vyriešený.

Otázka: Dokedy si bude Európa zakrývať oči pred udalosťami na Donbase?

Konstantin Sivkov: Nakoľko sa Europarlament práve formuje a budú prvé zasadnutia, budú aj protiopatrenia proti americkým snahám pri smerovaní Ukrajiny, nakoľko ľudia ktorí tam dnes zasadli, sa budú zameriavať na vyhnanie Američanov z európskeho kontinentu. Oni nevystupujú len proti európskej integrácii, ale najmä proti Spojeným Štátom. Preto keď prebehnú prvé zasadnutia, začnú využívať svoje možnosti v našej podpore a podpore mierového vyriešenia tejto krízy.

putin_wink_AP

Otázka: A toto pomôže rozviazať ruky Putinovi?

Konstantin Sivkov: Dúfam že Putin hrá tenkú a dobrú hru (doslovný prekl.). Chápe, že vzdanie sa juhovýchodu Ukrajiny bude znamenať prológ jeho vlastného pádu, pričom pád bude ešte strašnejší ako Janukoviča. Preto musí mnohé obetovať, aby túto úlohu vyriešil. Ak Európania všetkých druhov a farieb, ktorí sú orientovaní na obnovu tradičných hodnôt v Európe, začnú vyhrávať vo všetkých voľbách, k čomu majú všetky predpoklady, preorientuje sa na Európu aj s Čínou, založí os euroázijskej únie Berlín-Moskva-Peking, o ktorej som hovoril už v r.1989 ako o kľúčovej osi, ktorá zabezpečí bezpečnosť Ruska a stabilitu vo svete. No je to samozrejme oddelená perspektíva, reč je o desaťročiach. Môžeme ale očakávať, že USA čakajú monštruózne otrasy, až do rozpadu krajiny a oni to veľmi dobre chápu.

 

Zdroj: http://supermnenie.mirtesen.ru/blog/43838758439/Slozhnyiy-vyibor-Putina

Preklad: vaseforum.sk

 

o_943347Ukrajinskí židia, slúžiaci v Armáde obrany Izraela a ukrajinskej armáde, ovládajúci bojové umenia, vytvorili v Kyjeve skupinu sebaobrany. Toto zoskupenie je určené na ochranu židovského obyvateľstva na Ukrajine, ktoré číta dnes vyše 100 tisíc ľudí, pred antisemitskými útokmi, oznámil to jeho zakladateľ Zvy Ariely.

Ako píše Jewish Week, členovia sú ozbrojení iba bejsbalovými pálkami a momentálne zbierajú peniaze na vážnejšiu výstroj, napríklad nepriestrelné vesty. Ariely, rodák z Litvy a veterán Tzahala (Izraelská Armáda), žijúci na Ukrajine, povedal, že zaznamenal celú sériu antisemitských útokov v Kyjeve po tom, čo sa zmenila vláda. V súvislosti s tým hlavný rabín Ukrajiny Yaakov Dov Bleich navrhol vytvoriť oddiely squad.

Z rozhovorov s vládou sa stalo jasným, že orgány krajiny nemôžu poskytnúť ochranu židovskej komunite v potrebnom rozsahu. Preto sme boli nútení vziať otázku jej bezpečnosti do svojich rúk, povedal Arieli, ktorý taktiež organizoval evakuáciu Ukrajincov, ktorí boli zranení po pouličných stretoch, do Izraela. Podľa jeho slov, židovské sily sebaobrany pôsobia so súhlasom príslušných orgánov. Hovoril o tom aj Yaakov Dov Bleich v rozhovore pre Jerusalem Post. “Je to skupina spojená so židovskou komunitou, ktorá spolupracuje s políciou a miestnymi orgánmi, aby ochránili židov a ich objekty”, vyhlásil Yaakov Dov Bleich.

Ariely zase poznamenal, že antisemitské akcie sú na Ukrajine vzácnosťou, no v posledných mesiacoch čelili štyrom útokom na ortodoxných Židov a dvom pokusom o podpálenie synagógy. Tieto útoky boli  starostlivo naplánované, dodal. “Skutočnosť je taká, že zajtra môžeme nájsť 20 ľudí s bombami pred synagógou. Na to musíme byť pripravení”.

Začiatkom mája bol publikovaný na 9tv.co.il článok Arielyho, v ktorom povedal : “Vzhľadom k prudkému vyostreniu situácie na Ukrajine, častým útokom na jednotlivcov – Židov, synagógy a ďalšie židovské inštitúcie zo strany rôznorodých marginálnych antisemitských skupín. Napríklad v poslednom čase koktejlom Molotova boli podpálené synagógy v Záporoží a Nikolaeve, skupinami neznámych extrémistov boli zbití rabíni a kňazi židovskej komunity v Kyjeve, Odese a iných mestách. Niekoľko židovských cintorínov a synagóg bolo znesvätených vandalmi. Nehovoriac už o neustálej antisemitskej propagande, ktorou niektoé sily strašia svojich stúpencov. Aj napriek tolerantnej politike novej ukrajinskej vlády voči židovským občanom a snahe udržať extrémistov na uzde, orgány činné v trestnom konaní stále nie sú schopné poskytnúť dostatočnú ochranu židovského obyvateľstva v krajine, povedal Ariely.

Ako bolo predtým oznámené, po udalostiach v Odese, kde desiatky ľudí zomreli pri požiari v Dome odborov, miestna židovská komunita začala pripravovať plán evakuácie mesta.

zdroj: Vesti

http://www.vesti.ru/doc.html?id=1573350&cid=520

preklad: vaseforum.sk

1390739029-6305-soldatyi

 

Na aréne občianskej vojny na Ukrajine sa môže objaviť nová, nikým neočakávaná sila. V najbližšom čase do boja vstúpia oddiely Ukrajinskej národno-oslobodzovacej armády (UNOA), ktorej formovanie finišuje.

Nášmu korešpondentovi sa podarilo stretnúť sa jej predstaviteľmi, ktorí hovorili o príčinách jej vzniku a najbližších cieľoch velenia. V súlade s dohodou, ktorá umožnila tento rozhovor, nemôžeme menovať tohoto človeka, ani miesto kde prebehlo stretnutie.

V súčasnosti je na Ukrajine množstvo ozbrojených skupín. Prečo bola vytvorená vaša armáda?

Skupín je skutočne veľa, oveľa viac než by malo byť. No problém je v tom, že niet ani jednej, ktorá by hájila záujmy Ukrajiny. Bohužiaľ je to tak. Juhovýchodná armáda háji záujmy obyvateľov východných provincií, vyhlasujúcich suverenitu. Oni sa dôrazne dištancujú od slov Ukrajina, ukrajinský. Je to pochopiteľné. Sú to ruské oblasti, ktoré nabrali kurz stretnutia sa so svojou veľkou vlasťou a záujmy Ukrajiny ich veľmi nezaujímajú.Na druhej strane početné útvary, ktoré hovoria o záchrane Ukrajiny – Národná garda, rôzne špeciálne sily, krajná pravica, neonacistické bandy, sú v skutočnosti jej najväčší nepriatelia, od nich treba zachrániť našu vlasť. Ich zavinením sme prišli o Krym, pravdepodobne aj o Luganský, Donecký a možno aj o iné regióny. Je to kriminálna sila, konajúca na príkazy západu, v záujme západu, cieľom  ktorého je rozpútanie bratovražednej vojny na Ukrajine. Ako v Iraku, kde Šítov dotlačili k samozničeniu.

V tejto situácii môže vlasť zachrániť iba sila konajúca v jej záujme. V súčasnej Ukrajine, zachvátenej anarchiou a bezprávím sú občianske protesty, občianska neposlušnosť nielen neefektívne, no smrteľne nebezpečné. Ozbrojené bandy môžete zlikvidovať jedine silou zbraní.

A aké sú podľa vás záujmy Ukrajiny?

Tieto záujmy sú viditeľné. Štát potrebuje poriadok, jednotu, no nie za cenu násilia a vnucovania cudzích štandardov, ale cez pochopenie spoločného osudu a že spolu sme silnejší. Ukrajina potrebuje dobré susedské vzťahy, predovšetkým s bratským Ruskom a Bieloruskom. Záujmy štátu si vyžadujú, aby sme ľudí nedelili podľa národnosti alebo jazyka. Potrebuje to, aby na ukrajinskej pôde nebolo miesta pre nacistov a judášov, ktorí predajú svoju krajinu za doláre alebo eurá, ktorí vyvezú za hranice naše zlato, alebo ponúkajú naše teritórium na skladovanie jadrového odpadu.

To znamená že ste proruská sila?

Nie, proukrajinská. Ale skutočnosť je taká, že jednota s Ruskom je jedným z hlavných a trvalých záujmov nášho štátu.

Čo s Krymom, Luganskom a Doneckom? Považujete armádu juhovýchodu za separatistov?

Samozrejme že strata Krymu je pre nás bolestivá. No príčiny, ktoré viedli krymčanov k spojeniu sa s Ruskom chápeme. Chápeme aj to, že vina za to leží na každom z nás. Pretože sme vinní za to, že k moci v našej krajine sa dostala fašistická banda, ktorá delí ľudí na prvo a druhotriednych a má tú drzosť tvrdiť, že konajú v mene národa Ukrajiny.

Žiaľ, som presvedčený, že aj keď zmetieme chuntu, krymčania a donbasania budú už ťažko chcieť zostať v našom štáte. Držať ich silou zbraní alebo trestaním je nezmysel. Sme Ukrajinci a nemáme na výber, aby aj ľudia iných národností chceli žiť v našej krajine, musíme ju urobiť komfortnou a prosperujúcou.

Akoby to nebolo bolestivé a nepríjemné? Ale my prijmeme slobodné rozhodnutie našich bratov a krajanov v záujme udržania bratstva. Čo sa týka armády juhovýchodu, sú našili spojencami, máme spoločného nepriateľa a koordinujeme činnosť.

Pripúšťate, že po zvrhnutí chunty sa budú chcieť oddeliť aj západné regióny?

Ja sám som západný Ukrajinec (zapadenec)z Volyne. A takých je v UNOA ak nie väčšina, tak polovica. Veľká časť našich bojovníkov pracuje v Rusku. A sú to hlavne západní. Nepredpokladáme že všetci obyvatelia Ľvova, Užhorodu, Ivanofrankovska, Lucky sú banderovci. Netreba zabúdať že mnoho obyvateľov západnej Ukrajiny sa stalo obeťami UPA a že útočné jednotky , oddiely domobrany, policajné jednotky, zúčastňujúce sa na likvidácii banderovských bánd, pozostávali z miestnych obyvateľov. Veľká časť západniarov pracuje v súčasnosti v Rusku a je ich mimoriadnym záujmom mať dobré vzťahy medzi našimi štátmi. Netreba si myslieť že na západe žijú iba takí ako Muzyčko. Vačšina sú normálni ľudia. A dnes sú nahnevaní.

Aký je počet členov UNOA?

Môžem vám povedať iba naše mobilizačné rezervy v Rusku. Pracuje tu okolo 5 miliónov Ukrajincov. Iba jedno percento z toho predstavuje 50 tisíc. To je úplne dostačujúce na porazenie chunty. Prijímame do našich radov aj občanov iných štátov – Ruska, Bieloruska, Arménska. Podporujú nás ruskí kozáci. Ako som spomenul, spolupracujeme s odporom juhovýchodu. Síl máme dostatok. Nemáme nedostatky ani v príprave kádrov.

Kedy vystúpite?

My už pracujeme. Mobilné jednotky UNOA už fungujú na celom území Ukrajiny. Treba to urobiť bleskovo, aby sa zabránilo stratám, ktoré by vznikli pri zdĺhavom konflikte.

Spolupracujete aj s Janukovičom?

Nie je to nutné. Z právneho hľadiska je samozrejme zákonnou hlavou štátu. Môže byť že po oslobodení Ukrajiny bude prizvaný k politickým procesom formovania zákonnej vlády v štáte. Aj keď  je jeho morálne právo na vedenie krajiny veľmi pochybné. Musia prísť noví, ničím nepoškvrnení ľudia.

Ako vidíte budúcnosť Ukrajiny?

Tú určí hlavný subjekt štátu – národ. No myslím si že najlepšia varianta pre našu krajinu je tesné spojenectvo s Ruskom a Bieloruskom, na princípe konfederácie. Treba pripomenúť, že ukrajinská štátnosť vznikla práve vďaka ruskému impériu. My sme časťou veľkého ruského sveta, ruskej civilizácie a ruskej kultúry. Popieranie tohoto je samovraždou pre Ukrajinu, čo aj teraz vidíme na dnešnom príklade. Veď oddeliť sa od svojej ruskej časti je ako rozseknúť seba napol.

Aký osud čaká chuntu  a nacistických pohlavárov?

Už teraz títo mrzáci otočili našu krajinu na kolóniu západu. V Kyjeve pôsobia americkí “komisári”, podľa ich príkazov bola rozpútaná občianska vojna. Neposlednú úlohu v nej zohrávajú zahraniční žoldnieri privezení do krajiny s odobrením chunty. Reč je o okupácii Ukrajiny, pričom nie vymyslenou Ruskou, ale nastávajúcou. Títo okupanti zabíjajú našich občanov. So zradcami Ukrajiny sa nebudeme sobášiť.A je nám úplne ľahostajné, aká bude reakcia západu na likvidáciu ich pätolízačov a agentov.

Zhováral sa : Pavel Prichoďko

zdroj : http://uleus.ru/na-ukraine-mozhet-poyavitsya-novaya-nike/?

preklad: vaseforum.sk

86503

V sobotu, 26.apríla, ukrajinskí vojaci napadli kontrolný bod Doneckej Národnej Republiky v blízkosti mesta Soledar (Donecká oblasť). O tom informovala RIA NOVOSTI.

Dôležitý moment pre pochopenie situácie: blokpost (kontrolný bod) uzatvára cestu od trasy Charkov-Rostov k soľnej bani Volodarsk (10km od Soledaru, 40km od Slavjanska). Z čias ZSSR bola táto šachta upravená na jeden z najväčších vojenských skladov, kde sú uložené zásoby zbraní z čias 1. a 2. svetovej vojny. Povstalci vybudovali blokpost, aby zabránili prístupu bojovníkov Národnej gardy.

Boj pri Soledare trval krátko. K blokpostu sa začali zbiehať baníci z neďalekých baní, ozbrojení lopatami, páčidlami a kusmi potrubia. Vidiac baníkov, výsadkári sa rozhodli rýchlo naskákať do vrtuľníka a odletieť. Stihli ešte vystreliť niekoľko varovných výstrelov.

Pripomíname: Po vojnách v prvej polovici 20.storočia zostalo na teritóriu ZSSR ohromné množstvo zbraní. Vtedy bol už do výzbroje zaradený legendárny automat Kalašnikova a potreba muničných skladov stratila význam. Časť zastaraných zbraní bola roztavená a časť presunutá do rozvojových krajín, ale podstatnú časť zakonzervovali pre každý prípad.

Podľa odhadu odborníkov, v soľnej šachte Soledar sa nachádza od 1 do 3 miliónov kusov zbraní Mosin, samopaly PPŠ-41 a PPS-43, nemecké samopaly MP-38/40, samopaly Thomson vz.1928, automatické pušky Fedorov, Mauser Kar98k, americké Garand M1, pštole Mauser a Colt, guľomety Degťarev vz.1928, nemecké MG-34, MG-42 a taktiež výborné guľomety Maxim a Lewis. Plus ku každej zbrani pár miliónov zakonzervovaných patrónov.

Všetky sú vo veľmi dobrom technickom stave, doslova “ber strieľaj”. Soľné šachty sú jedinečné v tom, že sa v nich udržiava stabilný teplotný režim a úroveň vlhkosti, preto sú podmienky pre skladovanie zbraní ideálne.

Zatiaľ sú sklady Soledaru strážené nepočetnou skupinou ukrajinskej armády. Na druhej strane je ukrajinská posádka blokovaná silami domobrany Doneckej republiky.

Čo stojí za bojom pri Soledare, predstavujú vojenské sklady strategický záujem?

- ak sa zbrane rozšíria na území štátu – je to vždy nebezpečné – odpovedá vedúci redakcie vojenských informácií ITAR-TASS Viktor Litovkin. Je možné ich použiť na diverziu alebo vydieranie.

Bez ohľadu na veľkosť, zbrane v sklade Soledar sú plne funkčné. Ak sa pravda skladovali ako sa majú. Mimochodom puška Mosin je lepšia ako súčasné snajperské zbrane. Viete prečo? Súčasné snajperské pušky sú automatické a to má vplyv na presnosť streľby. Ale “trechlinejka” sa nabíja ručne, rovnako ako moderné biatlonové pušky (ani tam sa nepoužívajú automaty). Ak na pušku Mosin namontujete súčasnú optiku, získate veľkolepú snajperskú zbraň.

Čítať ďalej : http://svpressa.ru/war21/article/86503/?rpop=1

zdroj : Svobodnaja Pressa

preklad: vaseforum.sk

 

Podľa tlačového hovorcu prezidenta Ruskej Federácie Dmitrija Peskova, expanzia NATO smerom na východ ohrozí celý systém európskej bezpečnosti. Je presvedčený, že akékoľvek akcie aliancie pri ruských hraniciach ohrozujú bezpečnosť štátu.

 

3627729

 

“Ďalšie kroky NATO smerom k ruským hraniciam, priblíženie k nim, prinesie so sebou  prebudovanie celej európskej bezpečnostnej architektúry ”- povedal Peskov pre TV TVC.

Verí, že nakoľko NATO nemôže prestať byť vojenskou organizáciou, každá akcia aliancie na ruských hraniciach ohrozuje bezpečnosť štátu.

Ak vznikne reálna hrozba, Rusko bude nútené prijať opatrenia na zaistenie svojej bezpečnosti, a je to úplne logické, pretože “žiadna krajina nemôže byť ľahostajná k vojne na svojich hraniciach”. Povedal prezidentov tlačový hovorca Ruskej federácie.

Čo sa týka možného vstupu Ukrajiny do NATO, Dmitrij Peskov vyjadril nádej, že “vojensko-politická budúcnosť krajiny s takým členstvom nepočíta”.

Pripomíname, že predtým predstavitelia NATO povedali, odkazujúc sa na článok 10 Severoatlantickej zmluvy, že proces rozšírenia na východ je založený na slobodnej voľbe európskych demokracií. ”Tvrdenia o záväzku NATO nevytvárať infraštruktúru v blízkosti Ruska sú tiež nesprávne”, uvádza sa vo vyhlásení aliancie.

Po štátnom prevrate na Ukrajine a pripojení Krymu k Ruskej federácii, úradníci NATO začali vyhlasovať, že je potrebné posilniť východné hranice aliancie kvôli údajnej hrozbe z Ruska. Na ministerstve obrany RF sa hovorí, že NATO, tirážujúc “hororové príbehy”, sa snaží zabrániť normalizácii vzťahov medzi Ruskom a Ukrajinou.

Ruské vojenské kruhy poznamenávajú, že beží nekompromisná informačná vojna. V USA taktiež počuť názory, že práve akcie NATO spôsobili zhoršenie situácie na Ukrajine a zhoršenie rusko-amerických vzťahov. Ako uviedol v rozhovore pre RIA Novosti ex-kongresman a bývalý prezidentský kandidát Dennis Kucinich, nie americký prezident Barack Obama sa snaží o vojenskú konfrontáciu s Ruskom, ale NATO sa snaží ospravedlniť svoju existenciu.

 

Zdroje: Russia Today, RIA Novosti

preklad: vaseforum.sk

Rusko je pripravené tvrdo reagovať na možné sankcie Západu kvôli situácii na Ukrajine. Disponujúc širokou podporou verejnosti, Putin môže zasadiť tvrdý ekonomický úder Európe a vzápätí sa preorientovať na obchod s Áziou. Je o tom presvedčený novinár z francúzskej tlače.

-

 

Pod hrozbou západných sankcií kvôli udalostiam na Kryme, ruská vláda vypracovala opatrenia, ktoré umožnia klásť silný odpor, myslí si novinár z francúzskeho vydania realpolitik.tv Xavier Moreau.

Podľa neho “nemilosrdná” odpoveď Ruska bude obsahovať celý rad rozhodných opatrení:

- Predaj dlhov všetkých štátov, ktoré zaviedli sankcie

- Nesplatenie žiadnych úverov, ktoré prijala ruská vláda alebo podniky

- Konfiškáciu západných aktív

- Všetky západné meny budú predané a vymenené za ázijské menové rezervy

- Obchodovanie so západom sa skončí a celá ekonomika sa preorientuje na Áziu, najmä Čínu a Južnú Kóreu, ktoré už vedia o tejto perspektíve a bude pre nich veľmi výhodná.

- Dolár bude úplne vylúčený z obchodovania

 

Dôsledky týchto krokov budú pre európsku ekonomiku katastrofálne, osobitne pre Francúzsko, Nemecko a Poľsko, varuje autor. Je zrejmé, že v prvom rade to bude mať ťažký vplyv na ruskú ekonomiku, pokiaľ sa bude preorientovávať na Áziu. No rozdiel je v tom, že Vladimír Putin disponuje podporou národa vo svojom odpore západnému diktátu, ale vlády v západnej Európe naopak, nemôžu počítať s podporou svojich občanov.

Rozhodnutie Ruska pripojiť Krym je definitívne odsúhlasené. Za Putinom stojí takmer celý národ a mnohé politické sily, naopak proti stojí nerozhodný a rozdelený západ, ktorého politika nemá podporu ani v rámci samotných západných národov, verí autor.

Ako príklad Moreau uvádza historku so záznamom rozhovoru medzi vysokým predstaviteľom EÚ pre zahraničné veci Katherine Ashton a estónskym ministrom zahraničných vecí Urmasom Paetom. Vo Francúzsku oficiálne médiá počas piatich dní mlčali o tom, že kyjevskí snajperi strieľali po demonštrantoch na príkaz lídrov majdanu. No utrpeli porážku a pod tlakom alternatívnych internetových zdrojov boli nútení oznámiť túto skutočnosť.

USA podcenili húževnatosť  Ruska. Snažia sa zastaviť Európu platiť za svoj strategický nihilizmus. Je dôvod domnievať sa, že Európa nebude podporovať vojnu, ktorú si väčšina jej umierajúcich ekonomík nemôže dovoliť. Podľa názoru autora, Francúzsko sa ako prvé potrebuje osamostatniť z područia Washingtonu a sú tu vplyvné sily, ktoré nedopustia účasť štátu v ďalšom líbyjskom dobrodružstve.

Voľba Európy naznačuje potrebu byť s Ruskom, zatiaľ čo v súčasnosti je EÚ orientovaná na Západ. Francúzi masovo odsudzujú škodlivé vmiešavanie sa USA do európskych záležitostí., alebo úplne odmietajú inštaláciu amerického poriadku, odpovedá Moreau.

 

zdroj: http://russian.rt.com/inotv/2014-03-10/Real-Politik-tv-Otvet-Rossii

preklad: vaseforum.sk

346661

 

Záhada tajného vývozu niekoľkých ton cenného nákladu v obrnených vozidlách pod ochranou SBU z Kyjevského letiska Borispoľ o 2:00 ráno, 7. marca bez colnej prehliadky, je rozlúštená. Podľa informácií kompetentného zdroja z verejného depozitára Ukrajiny boli na niekoľkých nákladiakoch v tú istú noc vyvezené cennosti, hodnota ktorých je podľa ohodnotenia Kučmom (r.2003) okolo 27 miliárd dolárov. Sú to starobylé zlaté šperky, obrazy, jedinečné historické artefakty. Ešte za Juščenkovej éry bol pokus amerických tajných služieb vyviezť tieto cennosti, klenotom ktorých sú “poklady skýtov”. Súčasná kyjevská vláda ich dobrovoľne odovzdala svojim americkým patrónom, ako zálohu na úver, ktorým budú financovať už ukončený štátny prevrat a pripravovanú vojenskú provokáciu proti Rusku. Bez ohľadu na posledné udalosti, američania a ich kyjevské marionetky, zabezpečili možnú stratu na účet ukrajinského národa.

To, že ide o obrovskú vojenskú provokáciu, dokazuje koncentrácia súčasných ukrajinských vojsk pod Chersonom a taktiež hystéria s mobilizáciou záložákov, pripravených strieľať Rusov, ktorých spolu s bojovníkmi Pravého sektora  tam posielajú na prípravu vtrhnutia do Krymu. Rozprestrená silná antiruská propaganda o agresii Ruska na Kryme, vypnuté ruské televízne kanály, pre lepšie dezinformovanie občanov Ukrajiny, podávanie správ o prichádzajúcej americkej lietadlovej flotily k Sevastopoľu (čo pre normálne rozmýšľajúcich ľudí je na smiech) na úplné zničenie ruských síl na Kryme, je jedna k jednej kópia situácie v Gruzínsku v Júli 2008, a Miho navyše sedí v administrácii prezidenta Ukrajiny. Americká partia vojny, stojaca za samozvanou kyjevskou vládou, sa ponáhľa s Ruskom zahrať vabank, v predvečer schvaľovania rozpočtu USA na budúci fiškálny rok, koncom marca. Aby sa vyhli kráteniu vojenských výdavkov, naplánovaného Obamom, potrebujú vytvoriť hrozbu novej svetovej vojny, ktorá bez osobitného rizika pre USA, môže byť zrežírovaná v ukrajinsko-ruskom vojenskom konflikte na Kryme. Paralelne s týmto konfliktom sa spustí zotrvačník svetovej finančno-ekonomickej vojny, ktorá má zničiť pomocou sankcií ruský finančný systém, po čom bude nasledovať aj krach významných európskych bánk. Toto umožní americkej oligarchii odpísať svoje dlhy  rozpadajúcim sa finančným pyramídam na vojnu s Ruskom a vyjsť tak z finančnej krízy.

Sotva Turčinov a Jeceňjuk, oplakávajúc americké náklady na podnecovanie ukrajinských nacistov proti Rusku za poklady Ukrajiny, chápu, akej hry sa zúčastňujú. Tak ako ani naivní európski diplomati, herci a politici, ponáhľajúc sa legitimizovať trestný režim.  Zostáva nádej na zdravý rozum veľkých európskych podnikov , spolupracujúcim s ruskými a americkými korporáciami a na zdravú myseľ Vladimíra Putina , ktorý má 2-3 dni , aby zmaril tento diabolský plán. Náklady na jeho realizáciu sú už zaplatené ľudom Ukrajiny, pre ktorý je v americkej geopolitickej hre pripravená rola obete.

 

 

zdroj: http://www.russiapost.su/archives/19662

preklad: vaseforum.sk

 

22.februára, 18:08

Nelegálne ozbrojené skupiny nezložili zbrane. Pokračujú v obsadzovaní ústredných orgánov štátu, zabíjaní civilistov a zamestnancov poriadkových síl. Najvyššia rada Ukrajiny pracuje v prostredí teroru, pod hrozbou použitia zbraní a zavraždenia. Rozhodnutia ukrajinského parlamentu, prijaté v týchto podmienkach, vyzýva k pochybnosti o ich dobrovoľnom rozhodovaní, legitimity a zákonnosti.

Ústredné orgány štátu sú paralyzované. Pre obdobie do ustanovenia ústavného poriadku, zákonnosti a zabezpečenia normálnych podmienok práce poslancov bez hrozby im a členom rodiny,my, orgány miestnych samospráv všetkých úrovní, Najvyššia rada AP (parlamentu autonómie) Krymu a Sevastopoľská mestská rada, sme rozhodli vziať na seba zodpovednosť za zabezpečenie ústavného poriadku, zákonnosti práv občanov a ich bezpečnosti na svojich teritóriách.

Do ustanovenia ústavného poriadku a zákonnosti v krajine, legitimizácie práce ústredných orgánov vlády, celú vládu na miestach berú na seba orgány miestnej samosprávy.

Regionálnym, okresným radám a Sevastopoľskej mestskej rade, Vrchnej Rade AP Krym – odovzdávame delegovanú plnú moc orgánom štátnej výkonnej moci.

Schôdzky, vrátane rokovaní prejednávať na zasadnutiach regionálnych rád,Vrchnej rady AP Krym, Sevastopoľskej mestskej rady.

Obraciame sa k miestnym orgánom činným v trestnom konaní. Vzhľadom na nedostatok koordinácie v práci ústredných štruktúr a možnosti ich zákonnej práce, zabezpečiť tesnú súčinnosť s miestnymi orgánmi moci, kvôli zaisteniu bezpečnosti občanov pri rešpektovaní zákonných práv a ochrany ústavnosti.

Odporúčame obyvateľom organizovať sa kvôli súčinnosti s miestnymi poriadkovými orgánmi.

Obraciame sa k ozbrojeným silám Ukrajiny : Zostať na miestach dislokácie, zabezpečiť ochranu skladov zbraní, munície a vojenským vybavením. Nezasahovať do roztržiek a konfliktov.

Ponúkame poslancom Ukrajinskej najvyššej rady návrat do svojich volebných obvodov a prácu s voličmi na mieste, do plného ustanovenia zaručenej bezpečnosti a stability práce najvyššieho zákonodarného orgánu štátu.

Obraciame sa ku krajinám, garantom územnej celistvosti a bezpečnosti Ukrajiny, – vaše povinnosti nie sú splnené. Územná celistvosť a bezpečnosť je ohrozená. Páť jadrových elektrární, 15 jadrových reaktorov sa stalo predmetom priamej hrozby zo strany extrémistov a teroristov. Dôsledky môžu byť nepredvídateľné.

Je potrebné zabezpečiť bezpečnosť občanov a normálnu prácu orgánov miestnej samosprávy, na ustanovenie ústavnosti a zákonnosti na území celej Ukrajiny.

Táto rezolúcia je prístupná pre všetky orgány miestnej samosprávy, meniť a dopĺňať sa bude v súlade s politickou situáciou.

1358766

Zdroj: http://belarus-eot.livejournal.com/22820.html

Colná Únia je prvým stupňom k založeniu Jednotného geopolitického priestoru. Obnova silného zväzu Slovanov, Turkov a iných národov, ktoré sú združené v rámci Ruskej civilizácie.

Toto USA chápu a robia protiopatrenia.

фото-таможенны1

 

Súčasné pokusy odtrhnúť Ukrajinu od Ruska (Bieloruska,Kazachstanu a t.d.), nie je nič iné ako vytvorenie prekážok na ceste reintegrácie ekonomík a politických systémov, ktorý bol stovky rokov jediným subjektom a vďaka zrade Gorbačova skončil samostatnými štátmi. Propaganda “negatívnych vplyvov”, “nezmyselnosti” Colnej únie prebieha vo všetkých štátoch.

Ukrajina

Tu Colnú Úniu nazývajú v letákoch …  Tajga. Vytváranie strašidelného dojmu, že po vstupe do CU všetkých okamžite pošlú rúbať drevo do Tajgy.

Rusko

V okamihu vytvorenia Colnej únie prešlo vyše dvoch mesiacov. Ruské noviny “Vedomosti”, odkazujúc sa na anonymné zdroje, píše o stratách Ruska v CÚ: “Rozpočet Ruska v prvej polovici 2011 nezískal okolo 18,5 miliárd rubľov kvôli tomu, že v rámci Colnej Únie sa prerozdeľujú do rozpočtov Ruska, Bieloruska a Kazachstanu podľa vzorca, a nie podľa reálnych údajov z importu”

Kazachstan

Kazašská opozícia iniciuje referendum o otázke vystúpenia Kazachstanu z Culnej Únie Ruska a Bieloruska … Opozícia tvrdí, že Colná Únia sa podobá skôr pokusu o reštaurovanie ZSSR, ako na výhodný ekonomický projekt.

Bielorusko

“Bielorusko by malo vystúpiť z Colnej Únie a Organizácie Zmluvy o kolektívnej bezpečnosti”. Toto vyhlásenie obsahuje “Manifest o ochrane národných záujmov”, vyhlásenom 23.augusta lídrom strany BPF, Alexejom Janukevičom a kandidátom na post prezidenta Grigorijom Kostusevom… Okrem toho členovia strany BPF vyjadrili potrebu odchodu ruských vojakov zo základní na teritóriu Bieloruska, nakoľko “naša krajina nie je určená na to byť štítom, základňou alebo nárazníkom pre susedné štáty”.

Arménsko

Pred rezidenciou prezidenta Arménska sa konala protestná akcia, účastníci ktorej hovoria, že sú proti vyhláseniu o pripravenosti vstúpiť do Colnej Únie, ktoré v Moskve včera podpísal prezident  Serž Sargsjan. Účastníci akcie prišli so zmrzlinou “ZSSR”, čím v skutočnosti poukazujú , že Arménsko urobilo krok k obnove bývalého Sovietskeho Zväzu.

Občianska iniciatíva v Arménsku protestuje proti pričleneniu Arménska k Colnej Únii. Iniciatíva “Sme proti colnej únii s Ruskom” vydala vyhlásenie proti pripojeniu Arménska t tejto štruktúre. Ako sa hovorí vo vyhlásení, v prípade vstupu do Colnej Únie, Arménsko nebude môcť uzatvoriť dohodu o voľnom pohybe tovaru s Európskou Úniou a splniť jej kritéria v plnej miere.  ”Ak neberieme do úvahy skutočnosť, že výhody Arménska z dohody o komplexnom voľnom pohybe tovaru sú neporovnateľné s Colnou Úniou. Neberme do úvahy ani to, že ponesieme vážne ekonomické straty-ako nárast cien cukru, mäsa a stavebných materiálov, nakoľko ich importujeme najmä z krajín mimo Colnej Únie. Colná Únia je riadená autoritársky a korupčne. Je to pokus o rozšírenie hraníc Ruska, kde je nedostatok slobody slova”.

“Arménsky národ je časťou európskej, nie ruskej civilizácie, nosíme systém demokratických hodnôt a nebudeme trpieť  cudzie jarmo, pretože sloboda a nezávislosť sú súčasťou našej identity. Obávame sa, že v prípade pristúpenia k Colnej Únii Arménsko prakticky príde o suverenitu, čo sa po istom čase prejaví právne negatívne-Arménsko bude zmazané z politickej mapy sveta.”

Všade tam, kde vystupuje piata kolóna, hovorí jednu a tú istú mantru o slobode, ľudských hodnotách a straší svojich obyvateľov zničením Ukrajiny (Arménska, Bieloruska) po vstupe do CÚ. Pri tom nevysvetlia, prečo počas stáročí spoločného súžitia v Ruskom impériu a ZSSR ani arménci, ani ukrajinci a ani jeden národ nezmizol a nebol asimilovaný. Obľúbenou frázou piatej kolóny sú tiež tvrdenia, že Ukrajinci (Arméni, Bielorusi) sú súčasťou európskej civilizácie.

Je zábavné, že podľa tejto istej šablóny “opozícia” v Kirgizsku hovorí tie isté veci. A ešte viac…

Kirgizsko

Zdroje : http://www.gezitter.org/economics/27380_nujen_li_tamojennyiy_soyuz/

http://inosmi.ru/sngbaltia/20140205/217201539.html

” … Nemôžete porovnávať Kirgizsko s takými bohatými štátmi Colnej Únie , ako Kazachstan ,  Bielorusko . Tieto dva štáty v porovnaní s Kirgizsku majú mnoho ekonomických odlišností spojených s Ruskom . Majú dosť silné podniky , továrne , schopné súťažiť s Ruskom .
Druhá osobitnosť : vyššie uvedené krajiny , na čele s Ruskom sú totalitné štáty . Dnes Bielorusko zostáva jediným autoritatívnym štátom v Európe . Stojí ako nezmazateľná čierna značka v Európe…

“Bielorusko – jediný autoritársky štát v Európe , a Kirgizsko – jediný demokratický štát v Strednej Ázii . Veľa negatívnych vplyvov na Kirgizsko vyplýva z Colnej Únie . Po prvé vieme , že ceny potravín sa vyrovnajú pod záštitou Colnej Únie, čo bude znamenať ich prudký nárast. Je zrejmé, že čínsky tovar zdražie zo dňa na deň”
Mohlo by sa zdať že ide o súbor klasických ” hororových príbehov “: Rusko je zlé, všetko zdražie, atď..
Ale kirgizský svedomitý novinár Nazarkul Žoošbajev prekonáva všetkých svojich liberálnych kolegov.
” O to nemenej, pre Kirgizsko, naklonené k demokratickým hodnotám, by bolo dobré sa pozrieť ďalej a usilovať o spoluprácu s Európskou úniou , aby sa stala jej členom. Iste nie náhodou v poslednej dobe sa Čína chce stať členom tejto prestížnej organizácie na svete ? Pre Kirgizsko ako člen Svetovej obchodnej organizácie by bolo oveľa jednoduchšie vytvoriť obchodné a hospodárske vzťahy s Európskou úniou . ”
Kirgizského novinár si jednoznačne zaslúži zvýšenie svojho ​​amerického grantu. Nehanebne podsúva fakty, ako sa sluší na tohto ” bojovníka proti totalite”. V troch vetách on dokázal:

- vysloviť možnosť vstupu do EÚ. (každému, okrem liberála, bude jasné, že je to nemožné kvôli celému radu príčin. Minimálne tej, že Kirgizsko sa nachádza v Ázii!)

- Postaviť tento reálny nezmysel vstupu do EÚ, ako akúsi alternatívu vstupu do CÚ.(Zaujímavé, že Nazarkul Žoošbajev nepíše o možnosti stať sa 51.štátom USA, pre Kirgizsko je to rovnako vieruhodné ako vstup do EÚ)

- Napísať o želaní Čína stať sa členom EÚ.(Odkiaľ to vzal? Obávam sa, že kirgizský opozičník je jediným vo svete, ktorý disponuje touto explozívnou informáciou. Sami predstavitelia ČĽR o tejto informácii nevedia).

- Ukázať, že nejaký “mýtický” vstup do EÚ môže pomôcť rastu ekonomiky a zlepšiť vzťahy EÚ. (Naskytuje sa otázka, čo bráni Kirgizsku, ako členovi WHO, vybudovať obchodné vzťahy s EÚ dnes?)

V závere navrhujem nasledovné: Je potrebné pokročiť dopredu a nepočúvať platených amerických propagandistov, ktorí žijú v rôznych štátoch a dostávajú peniaze za brzenie spájania národov v jeden geopolitický priestor.

 

Nikolaj Starikov

http://nstarikov.ru/blog/36688